کتاب سفری که پرماجرا شد ویژه ایام غدیر به چاپ رسید

به منظور گسترش فرهنگ غدیر کتاب «سفری که پرماجرا شد» در نشر مهرستان تولید شد.

به منظور گسترش فرهنگ غدیر کتاب «سفری که پرماجرا شد» با همت نشر مهرستان تولید و به چاپ رسید.

 

 

امسال در آستانه عید غدیر با توجه به شیوع کرونا توصیه‌های مکرری برای انتقال پیام غدیر شده تا کودکان در سنین هفت تا ۱۲ سال به عنوان مخاطبان اصلی پیام غدیر این مهم را به صورت زیبا و جذاب دریافت کنند.

با توجه به اینکه در این ارتباط اثر جذابی برای کودکان وجود ندارد و اکثر کتب با موضوعات کلیشه‌ای و تصاویری با کیفیت کم است، اثری در قالب قصه و رمان جذاب آماده، پیوندهای داستانی آن استخراج و پس از شخصیت‎پردازی قصه‌ای با عنوان «سفری که پرماجرا شد»، داستانی زیبا و شیرین از ماجرای غدیر خلق اثر گردید.

تمام روایت‌ها و قصه‌های کتاب «سفری که پر ماجرا شد» از منظر کودکان است و هیچ حکیم دانایی در قصه وجود ندارد که بخواهد به صورت تحکمی مطلبی را انتقال دهد و همچنین تمام شخصیت‌پردازی‌ها با تصویرگری‌های متفاوت و جذاب برای کودکان در ۹ فصل قصه شکل گرفته تا از همان فصل اول کلید ارتباط کودکان با پیامبر(ص) و خانواده ایشان زده شود.

 

چندین طرح ویژه برای این کتاب مخصوص ایام غدیر برنامه ریزی و به اجرا درآمد، یکی از این طرح ها،توزیع هدفمند در بین کودکان مناطق محروم و مرزی کشور که با همت خیرین عزیز و با تخفیف پنجاه درصدی نشر خریداری و قریب به پنج هزار جلد کتاب در این مناطق توزیع گردید.

از دیگر طرح های این کتاب مشارکت ارگان‌ها، نهادها، مدارس، مراکز فرهنگی و سایر مجموعه‌ها جهت خرید این کتاب و به عنوان هدیه به مناسبت عید غدیر بین کارکنان مجموعه‌های ذی‌ربط و دانش آموزان مدارس توزیع گردید.

 

مسابقه بزرگ کتاب خوانی سفری که پرماجرا شد از دیگر برنامه های طراحی شده در این ایام بود که کودکان از تاریخ ۱۸ تا ۲۴ مردادماه (از روز عید غدیر تا روز مباهله) از طریق اپلیکیشن روبیکا و بیش از ۸۵۰۰ نفر در این مسابقه شرکت نمودند و به نفر اول به قید قرعه ده میلیون تومان و به ده‌ نفر دیگر کارت هدیه یک میلیون تومانی جایزه تقدیم گردید.

 

آخرین اخبار

قطب نما

نگاهی جدید و تخصصی به تربیت و توانمندسازی با محوریت نوجوانان نسل z و α

ادامه مطلب

تاثیر باورها و اعتقادات دینی بر خانواده در جهان و ایران

دینداری در ابعاد مختلف و متعدد آن قوله مهم و بنیادینی است که بر بسیاری از سازوکارهای جامعه تاثیرگذار است.   نوع، جهت گیری، شدت و سایر مسائل پیرامون دینداری در ارتباط با نهاد خانواده که متشکل از پیوندی همه جانبه در جامعه است نیز اهمیت وافری دارد.   پژوهش‌هایی

ادامه مطلب

شماره ۱- مجلۀ سیاست‌نامۀ خانواده

مجلۀ سیاست‌نامۀ خانواده دفتر اول، بهار ۱۴۰۱ صاحب امتیاز: پژوهشکده مهرستان مدیر مسئول: دکتر محمدصالح طیب نیا دبیر علمی: دکتر راحله کاردوانی مدیر اجرایی: دکتر الهام خرمی ویراستار: سمیه دقاغیان در این شماره می‌خوانید: جامعه خانواده محور و نظام حکمرانی ۱) خانواده محوری به مثابه تیغ دودَم حجت الاسلام دکتر

ادامه مطلب

ما را دنبال کنید